InstantSSL

Yapımaşamasında...

Site yakında kullanıma sunulacak. Sabrınız için teşekkürler!

SSL nedir ?

"Secure Sockets Layer" kısaltması olarak adlandırılan SSL, Sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir.
En yaygın kullanım şekli, web ortamında, Sunucu ile tarayıcı(Internet Explorer gibi..) arasındaki iletişimin şifrenlenmesi şeklindedir.
SSL, standart bir algoritmadır.Milyonlarca web sitesinde güvenli veri iletişimi için kullanılmaktadır.
SSL fonksiyonun çalışabilmesi için sunucu tarafında bir anahtar ve istemci tarafında çalışacak bir sertifikaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Özellikleri
- Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar
- Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder
- İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular
- Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır

Sertifikasyon Kurumu

Dijital sertifikaların verilmesi ve yönetilmesini gerçekleştiren kurumdur. Dijital sertifikalar bu kurumların gizli anahtarıyla imzalanır.

SSL e sahip bir siteden kredi kartı bilgilerinin çalındığını 

varsayalım. Bu durumda SSL sağlayıcının yükümlülükleri nelerdir ?

Kayıtlı Kredi kartı bilgilerinin sorumluluğu sertifikayı veren firmaya ait değildir. Bu tamamen siteyi işleten firmaya aittir.

Müşteri Sertifikayı veren kuruluşa ancak ücretini ödediği halde hizmet alamadığı ve firmaya ulaşamadığı gibi durumlarda başvurabilir.

Müşterinin burada sertifikayı veren firmaya yada otoriteye güvenerek ilgili web sitesinden alışveriş yaptığı varsayılıyor. Dolayısıyla müşteri karşılaştığı zararlarda güveni sağlayan firmadan tazminat talep edebilir.


InstantSSL in diğer sertifikalardan farkı var mı ?

Evet var.!Verisign ve Thawte gibi firmalar son kullanıcıya sadece 40-bit SSL sertifikası vermektedir. Oysa siz bizden 128-Bit cok güçlü SSL sertifikası almaktasınız. Bundan başka teknik olarak hiç bir farkı yoktur. Firmanızın kimliği yine GTE Cyber Trust tarafından onaylanmaktadır.

InstantSSL müşterimin tarayıcısında çalışacakmı ?

Evet.Instant SSL sertifikası tüm endüstri standartlarını desteklemektedir.Bilinen tüm popüler tarayıcılarla uyumludur.daha fazla bilgi için browser uyumluluk raporlarını inceleyebilirsiniz.

InstantSSL hangi web sunucularını destekliyor ?

InstantSSL bilinen bütün popüler web sunucularını desteklemektedir.

Sertifikasyon işlemi ne kadar sürüyor ?

CSR bilginiz, ödemeniz ve sizden istenen belgeler elimize ulaştıktan en fazla 2 iş günü içerisinde sertifikasyon işlemi sonuçlanır.

Sertifikasyon işlemi için hangi belgeler gerekmekte ?

Bize ulaştırmanız gereken belgeler
Tüzel kimlik belgeleri
Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi, Vergi levhası Fotokopisi, İmza Sirküleri fotokopisi, Firma sahibinin nüfus belgesi fotokopisi
Alan adı kullanma izin belgesi
Güvenli alan sertifikası talep ettiğiniz alan adı kayıt blgileri firma kayıt bilgileri ile aynı olmalı yada alan adı sahibi tarafından firma adına kullanımına izin verdiğini belgeleyen imzalı belge.

InstantSSL hakkında daha detaylı bilgiyi nasıl elde edebilirim ?

Firmamız COMODO Security Solutions 'ın uluslararası partnerlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir.
Verilen sertifikaların tümü GTE Cyber Trust root sertifikasına sahiptir. Sertifika özelliği olarak diğer daha pahalı sertifikalardan farkı yoktur. Bütün endüstri standartlarına uygundur. Tüm tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.

 

Verilen sertifikaların tümü GTE Cyber Trust root sertifikasına sahiptir. Sertifika özelliği olarak diğer daha pahalı sertifikalardan farkı yoktur. Bütün endüstri standartlarına uygundur. Tüm tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.

Lost Password